امام خمینی ره در اوج فشارهای اقتصادی چه توصیه ای به مردم کرد؟

من ضمن تشکر از گردانندگان صنایع کشور، خصوصاً صنعت نفت و گاز، از همه آنان مى‏‌خواهم که با تلاش خود به دنیا ثابت کنند که مى‏‌توانند با فکر و تلاش خود چرخ‌هاى اقتصادى کشور را به حرکت درآورند. و إن شاء اللَّه آنها با مژده راه اندازى کامل صنایع نفت و گاز و پتروشیمى در آینده‌‏اى نه چندان دور، چشم و دل مردم ایران را روشن و شاد خواهند کرد. شما با تلاش در این امر مقدس به جهانیان ثابت خواهید کرد که فشارهاى اقتصادىِ پس از جنگ، ما را به هیچ کشورى وابسته نخواهد کرد. ضدانقلاب داخل و خارج و استعمار چپ و راست در تمامى زمینه‏‌ها تبلیغ مى‏‌کنند که فشارهاى اقتصادى پس از جنگ، کمر نظام نوپاى اسلامى را خواهد شکست. باید آنها این آرزو را به گور ببرند.

مردمى که در زیر بمباران‌ها و در تمامى مصائب، خود را براى یک مبارزه طولانى آماده کرده‌‏اند هرگز حاضر نیستند کوچکترین نرمشى در مقابل جهان استکبار داشته باشند. این از بدیهیات است که نارسایی‌هاى پس از جنگ بسرعت برطرف نمى‏‌شود و چند سالى وقت لازم است تا کمبودها برطرف شود. عزیزانى که در کارخانه‌‏هاى وابسته به صنایع سبک و سنگین و نفت و گاز و معادن و نیرو و پست و تلگراف و تلفن و راه و ترابرى و سایر مراکز کار مى‏‌کنند خدا را در نظر بگیرند، و گوش به تبلیغات دشمنان ندهند، و استوار و مقاوم در راه اندازى چرخ‌هاى اقتصادى و صنعتى کشور کوشش نمایند .

امروز دنیا اعمال ما و شما را زیر ذره بین گذاشته است تا ببیند چکاره‏‌ایم و چقدر توان مقابله با مشکلات را داریم. امروز پدر پیر شما خمینى از تمامى شما کارگران و صنعتگران و متخصصان مى‏خواهد که با تمام قدرت مواظب باشید که دوباره مردم ما گرفتار ابرقدرت‌ها و قدرت‌ها نشوند. مشکلات پس از جنگ یکى پس از دیگرى رخ مى‌‏نمایاند، و نظام نوپاى ما ان شاء اللَّه در مقابل آنها چون کوه ایستاده‌است؛ و مردم عزیز زیر فشار چرخهاى زندگى و اقتصادى همان گونه که تا به حال براى خدا و دین او مقاومت کرده‏‌اند، بعد از این نیز با تمام توان استقامت مى‏‌کنند؛ و الّا همه زحمات این سالیان پردرد و اضطراب و افتخار از بین خواهد رفت. هوشیارى مردم در وضع فعلى یکى از عوامل پیروزى آنان بر باطل است. و مردم تصور نکنند ایادى نفوذى استکبار و امریکا دست از شیطنت برداشته‏‌اند، در هر جا و در هر مقوله‌‏اى احتمال حضور و کارشکنى آنان هست. باید با دقت مراقب بود که نکند دستى در کار باشد که تبلیغ کند جنگ تمام شد و وضع کشور فرق نکرد. مگر آثار جنگ ظرف یکى- دو سال تمام مى‌‏شود؟ من دست و بازوى همه کسانى که بى‌‏ادعا و مخلصانه درصدد استقلال و خودکفایى کشورند را مى‌‏بوسم. باز سفارش مى‏کنم که به خدا متکى باشید و براى همیشه زیر بار شرق و غرب نروید. مردم باید تصمیم خود را بگیرند: یا رفاه و مصرفگرایى و یا تحمل سختى و استقلال. و این مسئله ممکن است چند سالى طول بکشد، ولى مردم ما یقیناً دومین راه را، که استقلال و شرافت و کرامت است، انتخاب خواهند کرد.

*:قسمتی از پیام امام ره به کارکنان صنعت نفت- ۱۳۶۷/۱۰/۲۰(صحیفه امام،ج‏۲۱، ص ۲۳۳)


یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (1 امتیاز, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

بازتاب

بازتاب URL برای این نوشته:
http://www.khanetab.ir/wp-trackback.php?p=836

دیدگاه

حاج حمزه باز هم دمت گرم
این یکی هم خیلی خوب بود

[پاسخ]

قدیری پاسخ در تاريخ می 2nd, 2014 4:35 ب.ظ:

خداروشکر
بازهم بیا این طرف ها 🙂

[پاسخ]

ارسال دیدگاه