درسی از دانشجو و جاسبی

با تمام کدورتی که از ماجرای ریاست دانشگاه آزاد و درگیری‌ها و جنجال‌هایی مثل وقف آن و تأخیر در معرفی رئیس جدید دانشگاه و یا تأخیر در ابلاغ حکم رئیس جدید توسط رئیس هیئت امنای آن دانشگاه و ماجرای دخالت در فتنه ۸۸ و … دارم ، این متن را می‌نویسم .

همیشه باید رفتارهای زیبا و پسندیده را از همه کس آموخت . چه دوست باشد و چه غیر از آن . حتی عده ای پارافراتر نیز می‌گذارند و می‌گویند از رفتارهای ناصواب دیگران نیز باید درس آموخت . و آن عبارت کلیشه ای و زیبایی که زیاد شاید شنیده ایم که ادب از بی ادبان نیز می‌توان آموخت .
ریاست پرماجرای سی ساله ی آقای دکتر عبدالله جاسبی طی حکم وزیر علوم عملاً و قانوناً دیشب پایان یافت و امروز مراسم معارفه رئیس جدید آن برگزار شد .

آقای جاسبی در این مراسم مضموناً می‌گویند که به تمام مدیران جدید این دانشگاه کمک و مشاوره فکری می‌دهند بدون هیچ انتظار و طلبی و از طرف دیگر بعد از جلسه آقای دانشجو رئیس جدید می‌گویند که از جاسبی بعنوان مشاور عالی دانشگاه آزاد استفاده خواهند کرد .

بعضاً دیده ایم که وقتی رئیسی می‌رود و دیگری برجای او می‌نشیند  گویی انقلابی در مجموعه ای پیش آمده است و  دیگر هیچ هم افزایی بین دوره ی مدیریت گذشته و دوره ی جدید وجود ندارد . انگار که نه انگار تجربه ای برای کسی جمع شده است و این تجربه با ارزش ، صرفه جویی در وقت و هزینه‌ها و کاهش اشتباهات را می‌تواند برای مدیر جدید در پی داشته باشد . نه طلبی از جانب مدیر جدید است و نه استقبالی از جانب مدیر سابق برای ارائه تجربیاتش . گویی جنگ قدرتی بوده است که امروز کسی بر دیگری پیروز شده است و میز و صندلی ریاست غنایم جنگی . درسی که باید از مراسم معارفه رئیس جدید دانشگاه آزاد بگیریم همین است که می‌شود مدیریتی جابجا شود و کسی برود و دیگری بیاید ولی درعین حال که تفکر جدیدی بر مجموعه حاکم می‌شود ولی تجربیات گذشته به زباله دان تاریخ نمی‌پیوندند . البته به مشکل بُعد منزل از حرف تا عمل هم واقفم .
با وجود این حرکت خوب رؤسای قدیم و جدید دانشگاه آزاد اسلامی‌این نوید را می‌دهد که رویکرد دانشگاه آزاداسلامی‌عوض می‌شود و روح مدیریتی تازه و انقلابی مبتنی بر تجربه‌های مثبت گذشته بر دانشگاه آزاد دمیده خواهد شد .


یک ستارهدو ستارهسه ستارهچهار ستارهپنج ستاره (2 امتیاز, میانگین: 4٫50 از 5)
Loading...

بازتاب

بازتاب URL برای این نوشته:
http://www.khanetab.ir/wp-trackback.php?p=194

ارسال دیدگاه